מי אנחנו? ״מברוק״ היא חברת הסעדה ״בוטיק״ שמעדיפה איכות על כמות ולקוחותינו הם אלו שנהנים ממדיניות זו. מברוק שומרת בקפידה על איכות המאכלים האותנטיים שלה וגאה לייצג מסורת הקולינרית גם במקומות העבודה.

א׳-ב׳ של עולם ההסעדה

כריך שניצל בחלה לאירוע החברה

א׳ -״ארוזה״ וב׳-זה ״בראנץ׳״

בואו נתרגל ביחד את א׳-ב׳ של עולם  ההסעדה…

אטרקציה

לא,  לא מדובר ביום כיף בלונה-פארק.  אטרקציה בתחום ההסעדה היא עמדת מזון אקטיבית  בהגשה פרונטלית.  מטרת האטרקציה היא לשבור שגרה ולהביא לעובדי החברה גיוון בתפריט, אך גם ״להעיר״ את חדר האוכל עם  פעילות כיפית ושונה.  בדרך  כלל, אטרקציה מתרחשת  על  בסיס שבועי, אך ניתן לשלוט בתדירות האטרקציה בהתאם לתקציב. בין  האטרקציות המוצלחות ביותר של ״מברוק״ – עמדת גריל, עמדת אסאדו דרום אמריקאי, עמדת המבורגר עם כל התוספות, עמדת אוכל  רחוב ישראלי ועוד הרבה אחרות…

 

 

ארוזה

מנת אוכל קרה או חמה המיועדת לצריכה מחוץ לשעות העבודה של חדר האוכל. מנות ארוזות בדרך כלל מהוות פתרון כארוחה לעובדים בתנאי שטח (למשל, נהגים), בעסקים בהם אין אפשרות לסעוד בחדר אוכל (למשל, כארוחת בוקר או לילה) . ״מברוק״ מציע ללקוחותיה מגוון רחב של  ארוזות חלביות, פרווה או בשריות אשר נותנות פתרון מאזין ובריא לעובדים סביב השעון.

 

בר בריאות

צורת הגשת ירקות וקטניות מושכת במיוחד, בשירות עצמי או בהגשה ע׳׳י עובד הגשה. בר בריאות מהווה חלופה למנת אוכל מבושלת וצובר לפופולאריות רבה בשנים אחרונות בעקבות דרישה למנות קלות ובריאותיות יותר. בר בריאות של ״מברוק״ משלב ירקות טריים אשר נחתכים מדי יום, מגוון של 4-5 סוגי קטניות ותוספות מגוונות כגון אגוזים, גרעינים ורטבים. המנה הסופית מורכבת ממגוון ירקות וקטניות ומתוספת חלבון אשר מוגשת בפס של המנות העיקריות.

 

בראנץ'

ארוחת בוקר מאוחרת,  הכוללת מזנון עשיר ויכול לכלל מנה עיקרית.  בראנץ' יכול להווה אלטרנטיבה מעולה לאירוע חברה. בדרך כלל, אירוע בראנץ׳ כאירוע חברה זוכה לתגובות טובות במיוחד משום שהאירוע שמתרחש בצהריים ואינו דורש מהעובדים נוכחות מחוץ לשעות העבודה. קייטרינג ״מברוק״ מציע ללקוחותיו מגוון עשיר של תפריטי בראנץ׳ סגנונות שונים אך גם עזרה בתכנון האירוע ושירות מלא.

 

בשל-הגש

שיטת הייצור בה האוכל מוגש מיד לאחר או בסמוך הכנתו. זו השיטה בה עובדת ״מברוק״. שיטה זו מבטיחה לסועדים טריות וטעמים טובים ביותר, היא חסכונית במשאבי אנרגיה ואינה דורשת עיבוד יתר של המזון.  הצוות של ״מברוק״ דואג להביא לשולחן של לקוחותיה רק את הטעמים המדויקים ביותר.

 

חדר אוכל

מקום מיועד להסעדה במהלך ארוחות בוקר, צוהריים או ערב. ברוב החברות וארגונים חדר האוכל פתוח לקהל  בשעות מסוימות בלבד. מחוץ לשעות הפתיחה, עובדי חדר האוכל עסוקים בפעילויות שונות כגון: ניקיון, סידור העמדות, מילוי מלאי חד׳׳פ ומשקאות וכו׳.

 

פוד-קוסט

עלות המזון,  אחד המרכיבים בעלות המנה.  את הפוד-קוסט מחשבים בחלוקת השווי של המוצרים לכמות המנות. בדרך כלל, הפוד-קוסט לא עובר שליש מעלות המנה שמורכבת מפרמטרים נוספים, כגון: עלויות הייצור, צוות השירות והציוד.

 

מנה ללא אלרגנים

מנה מיוצרת בתנאים סטריליים וללא מרכיבים אלרגנים.  כידוע,  מגוון מאכלים יכולים לגרום לתגובה אלרגית חריפה ואף להביא למצב בריאותי קשה עד כדי מוות.  לכן,  חשוב להתייחס לנושא ברצינות. במידה ויש עובדים בעלי אלרגיה חמורה, אין למנוע מהם סעודה משותפת בחדר האוכל,  אלא לספק להם פתרון באמצעות מנה ארוזה אשר נוצרה בתנאים סטריליים ללא אלרגנים. אמנם, אנו ב״מברוק״ לא יכולים לבשל מנות כאלו,  אך אנחנו  עובדים עם  מיתה ספקים  שמתמחים  בייצור מנות ללא אלרגנים וכך נוכל לספק ייחס שווה לכל העובדים ללא הבדל בריאותי.  

 

מנה טבעונית

מנה על בסיס מן הצומח בלבד, שלא מכילה שום מרכיב מן החי (כולל מוצרי חלב, ביצים, דגים וכו'). התפריט היומי שלנו תמיד מכיל מנה טבעונית, אך מומלץ ליידע אותנו מראש על כמות עובדים טבעוניים על מנת שנוכל להתאים באופן מדויק את כמות המנות העיקרית שתוגשנה להם. 

 

מנה עיקרית

מנה בשרית (לרוב), שמרכיבה את עיקר הארוחה.  ״מברוק״ מציאה תפריט רחב של מנות על בסיס בקר, עוף או דגים. מנה עיקרית שלנו מלוות במגוון סלטים טריים,  תוספות פחמימה או ירקנית חמות, מרק וקינוח  או פרי.

 

מנה צמחונית

מנה שלא מכילה חומרים מן החי.  יחד עם זאת,  מנה צמחונית יכולה לכלול מוצרי חלב וביצים. מומלץ ליידע את שף הקייטרינג על אורחים צמחוניים ולבחור ביחד את המנה העיקרית  שתוגש להם. 

 

עלות המנה

סכום שכולל עלות המזון (פוד-קוסט), עלות הייצור, רווח הקייטרינג, עלות צוות ההגשה והציוד. ברוב החברות, עלות המנה מסובסדת, כאשר העובד משלם רק חלק קטן מהעלות או פתור מהתשלום לגמרי.  חברות וארגונים שמבינות את חשיבותה של הפסקת אוכל במהלך יום העבודה דואגות לספק לעובדיהם  את התנאים המיטיבים ואוכל ביתי מזין ובריא. 

 

שולחן  שוק

צורת הגשה עשירה ומפנקת לאירוע חברה. שולחן שוק יכול להיות מעוצב סביב נושא מסוים וגודלו משתנה בהתאם לכמות המוזמנים. ״מברוק״  ידועה בשולחנות השוק המעוצבים שלה אשר מציעים כיבוד כיד המלך. דברו איתנו לקבלת פרטים נוספים. 

 

תפריט

מגוון מנות משתנות על בסיס יומי ומרכיבות את הארוחה. ״מברוק״ מציעה ללקוחותיה תפריט דו-שבועי אשר יוצר אצל  הסועד תחושת גיוון ומונעת שעמום. כל התפריטים שלנו מותאמים באופן אישי עם הלקוח על מנת לקחת בחשבון דרישות קהל הסועדים אשר משתנים  מחברה לחברה.  

 

רוצים לדעת עוד?  תעכבו אחרינו במדיה חברתית או פשוט דברו איתנו