מי אנחנו? ״מברוק״ היא חברת הסעדה ״בוטיק״ שמעדיפה איכות על כמות ולקוחותינו הם אלו שנהנים ממדיניות זו. מברוק שומרת בקפידה על איכות המאכלים האותנטיים שלה וגאה לייצג מסורת הקולינרית גם במקומות העבודה.

כללי הזהב לבחירת חברת הסעדה

מברוק חברת הסעדה בוטיק - מפרום וקוסקוס

כללי הזהב לבחירת חברת הסעדה

המדריך המלא לבחירה הנכונה של חברת הסעדה

איך בוחרים חברת הסעדה?

שאלת השאלות מכיוון שאין באמת שום אתר או קטלוג שניתן בו להשוות בין החברות הקיימות בשוק ולקבל תמונה מלאה. כידוע, למצוא קייטרינג טוב משמע להבטיח 50% מהצלחת האירוע.  למצוא חברת הסעדה טובה משמע להבטיח 100% עובדים  מרוצים. 

כלל מס' 1: מפה לאוזן

המלצת חבר יכולה להיות טובה מכל פרסומת.  מישהו שאוכל מדי יום בחדר אוכל יכול להיות מקור הכי טוב למידע – דעתו בוודאי חשובה ויכולה לעזור בבחירת חברת ההסעדה.  יחד עם זאת, קחו בחשבון הבדלים בין הטעם האישי של הסועדים שמשתנים מחברה לחברה. כך, נסו להימנע ממקרים חריגים:  קולגה טבעונית בטוח תמליץ על קייטרינג מוצלח, רק היזהרו מתגובתם  של שאר העובדים  הקרניבורים כאשר במקום אסדו ימצא בצלחת שיפודי טופו! המלצה לשנו: קיבלתם  המלצה על חברת הסעדה – תשאלו עוד כמה סועדים של אותה חברה: מה הם  חושבים  על האוכל וגם על השירות.

כלל מס' 2: עדיף לחוות את החוויה האמיתית

כמעט כל חברת הסעדה מציעה טעימות במיוחד לקחו פוטנציאליים.  אך זכרו שלבשל למספר קטן של טועמים קל יותר,  מאשר ל-400 איש. הכוונה היא ללכת לראות תחנה אמיתית ולא להסתפק בטעימות. אין צורך לשחק במרגלים ליום אחד: כל חברת הסעדה שמכבדת את עצמה תשיג לכם גישה לתחנה שלה, אלא אם מדובר במתקן סודי של משרד ראש הממשלה. רק כך תוכלו לקבל טעימה אמיתית.

כלל מס' 3: חשבו על התאמה אישית

הרבה יותר חשוב מלהתאים את התפריט לטעם האישי שלכם,  להתאים  את חברת ההסעדה לצרכים שלכם.  יש בארץ חברות קייטרינג שונות, שפועלות ומתמחות במגוון תחומים:  הסעדה לארגוני ענק,  מוסדות חינוך, חברות הייטק,  אירועי חברות וכנסים,  צרכים  מיוחדים כמו הרגלי תזונה או מוגבלויות. כל התמחות כזאת דורשת ציוד שונה והתנהלות אחרת. חשוב לדעת שאופי הארגון שלכם יתאים להתמחות חברת ההסעדה. 

כלל מס' 4: שירות במקום הראשון

לטעמים יש חשיבות רבה, ללא ספק. אך אם האוכל הגיע לשולחן קר או שאין מספיק ממנו והסועדים צריכים להמתין הרבה זמן להקפצה נוספת? חלק חשוב לא פחות מאוכל עצמו הוא הלוגיסטיקה שמציעות חברות ההסעדה. חלק מחברות מספקות רק אוכל מוכן להגשה, כאשר ברשותכם קיים מטבח מאובזר בעל כל האישורים. האם מערך הזמנות שמציעים לכם גמיש מספיק כדי ״לספוג״ קבוצת אורחים שמגיעה ברגע האחרון?   כדאי מאוד לשאול את כל השאלות האלו מראש.

ב״מברוק״  כל התקשרות עם לקוח פוטנציאלי מתחילה מלמידת הצרכים של אותו הלקוח. רק אם נבין שיש התאמה בין מה שהלקוח מצפה לקבל ליכולת שלנו לספק את ה100%, אנחנו  עוברים לשלב הבא – שלב הטעימות. אל תהססו לשאול אותנו שאלות:  הניסיון שלנו יחסוך לכם הרבה זמן יקר ו, בסופו של דבר, גם משאבים וגם כסף.

מברוק חברת הסעדה בוטיק – זה אומר שאנחנו  מקפידים על האיכות לפני הכל ולא שמים בראש סדרי העדיפויות שלנו לגדול בכל מחיר. 

רוצים לדעת עוד?  תעכבו אחרינו במדיה חברתית או פשוט דברו איתנו