מי אנחנו? ״מברוק״ היא חברת הסעדה ״בוטיק״ שמעדיפה איכות על כמות ולקוחותינו הם אלו שנהנים ממדיניות זו. מברוק שומרת בקפידה על איכות המאכלים האותנטיים שלה וגאה לייצג מסורת הקולינרית גם במקומות העבודה.

נעים להכיר

צוות קטן של חברים שהפך למשפחה

ממסעדה קטנה לאירוע גדול

הסיפור שלנו

תמיד חלמנו על עסק משלנו. אחרי שנים של עבודה במטבח, בשנת 2019, סוף-סוף נפתחה מסעדתנו הקטנה. בתור זוג צעיר, שמנו את כל מה שהיה לנו בתוך העסק: הלב שלנו דפק מהתרגשות ומאושר. רק שהאושר שלנו לא נמשך הרבה זמן: חודשים ספורים אחרי שפתחנו  את המקום, מגפת ״הקורונה״ גבעה מחיר כבד מהמשק כולו. גם המסעדה שלנו נסגרה. עם ילדה קטנה על הידיים וללא חסכונות כלל וכלל, היינו חייבים למצוא פתרון ובזריזות, אחרת היינו מוצאים את עצמנו גרים באוהל על מול הבית שלנו. חברתי הטובה שבדיוק עמדה להתחתן סיפקה לנו כרטיס כניסה ״לעולם האירועים״. הרי, היה לנו יידע וגם הציוד. מיד אחרי, קיבלנו עוד ועוד בקשות לעשות אירועים. זה היה יותר טוב מכלום, אך איך אפשר לבנות את עתיד המשפחה על קרקע כה לא יציבה? היום יש אירוע, מחר – אין. ידענו שעלינו לייצר הכנסה יציבה, רק לא ידענו איך…

דניאל ואזנה

קפיצת ראש

התשובה הגיעה מלקוחות עצמם: חברות שעשינו להם אירועים מוצלחים מוצלחים במיוחד ביקשו מאיתנו גם לספק להם אוכל לעובדים על בסיס יומי. משמעות הדבר הייתה, להיכנס לתחום חדש - תחום ההסעדה. שנים עבדתי בתחום המכירות ולא היה לי פחד בעניים. הרי, ״אני פנתרה״... קפצנו למים. מצאנו מקום גדול יותר, גייסנו עובדים. בנחישות רבה התחלתי לפנות ללקוחות פוטנציאליים. ואז נתקלתי בקיר: כל מקום שפניתי אליו ענה לי בנימוס: ״לא, תודה, כבר יש לנו ספק הסעדה.״ במשך ימים שלמים ישבתי מול הטלפון ניסיתי לקבל הזדמנות לטעימות.

לא על טעם לבדו...

לא הרמתי ידיים, זה לא באופי שלי. אחרי עשרות שיחות הצלחתי סוף-סוף לקבוע טעימות אצל לקוח פוטנציאלי גדול. בעלי והצוות שלנו עמדו מאחוריי עם הטעמים המדויקים. הייתי רגועה: צוות ״מאמות״ שהצטרף בינתיים למטבחנו נתן לנו היתרון על פני כל המתחרים – מאכלים אותנטיים בעבודת יד. קובה, מפרום, קוסקוס מסולת אמיתי... הגענו לטעימות בלב שקט והכן צדקנו - הכל עבר בהצלחה. האוכל שלנו דיבר בעד עצמו. היינו בטוחים שהחוזה אצלנו בכיס. אך כעבור מספר ימים, נודע לי שספק אחר זכה במכרז ולא בזכות האוכל, אלא... בזכות קשרים. הרגשתי אכזבה עמוקה והכי כאב לי על כל המאמצים של צוות המטבח שעבד קשה וכל כך כדי לדייק בטעמים! מי שחיזק אותי, הפעם, היה דווקא גבי: לא משנה מה יעלה בגורל החברה, אני נשאר במטבח, - אמר בעלי ויכולתי להרגיש את תשוקתו לאוכל בקול הנרגש. לצערי, בעולם הזה לא תמיד האוכל קובע, - עניתי. זה רק בחברות שלא אכפת להן מה העובדים אוכלים, האם טעים להם או לא. בקיצור, לא אכפת להן מהעובדים וזהו. ידעתי שגבי צודק.  

מברוק חברת עסדה בוטיק קציציות בעבודת יד

הסועדים תמיד במקום ראשון

מברוק, חברת הסעדה בוטיק

מברוק חברת הסעדה בוטיק טבחית
מברוק חברת הסעדה בוטיק טבח
מברוק חברת הסעדה בוטיק טבחית
מברוק חברת הסעדה בוטיק טבחית
מברוק חברת הסעדה בוטיק טבח
מברוק חברת הסעדה בוטיק טבח
תמיד עם חיוך

כאן נפל האסימון. הרי באמת הצלחנו לאסוף סביבנו לא מעט לקוחות שבאמת דאגו לעובדים שלהם. שהיה להם חשוב שלעובדים יהיה כיף להיכנס לחדר האוכל. הבנתי אז שאני לא רוצה לגדול על חשבון איכות המוצרים, וגם לא רוצה לבנות את הצלחתי רק על הקשרים. בלב שלם, אני מעדיפה להישאר חברת בוטיק, לשלוט בטעמים, להכיר כל לקוח בשמו ולתת לכל אחד את השירות האישי. כשהלקוחות שלי נכנסים לחדר האוכל, גלית שמגישה להם אוכל מדי יום, מכירה כל אחד מהם בשמם הפרטי. היא יודעת מה הם אוהבים וזוכרת מה כל אחד אכל אתמול. בזכותה ובזכות עוד כמוה, הפכתי את לקוחותיי לחברים והם יודעים שאפשר לסמוך עלי. יתכן שחברת הסעדה גדולה תוכל לספק ללקוח תפריט עם בינה מלאכותית מדבר שגם הוא יזכור כל אחד מהעובדים בשמם הפרטי, אך אני בטוחה התפריט לא יוכל לחייך להם, כמו גלית.